MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Nowa makieta na Starym Mieście

Na placu Łokietka pojawiła się nowa atrakcja turystyczno-historyczna. Przechodzący tamtędy ludzie mogą obejrzeć, jak wyglądał Lublin dawniej – w epoce polskiego renesansu. Urozmaiceniem na placu jest makieta Lublina wykonana metodą odlewniczą.  

Makieta znajduje się przed Bramą Krakowską od strony Krakowskiego Przedmieścia. Widnieje na niej Zamek Lubelski i Stare Miasta otoczone murami obronnymi, bardzo istotnymi z powodu licznych wojen, które w tamtym okresie historycznym prowadziła Rzeczpospolita Obojga Narodów. Cały projekt został wykonany z brązu, a za jego stworzenie odpowiedzialna jest pracownia Artrossignol z Zamościa.

Na stronie Miasta Lublin pod postem na temat projektu pojawiło się ponad pięćset pozytywnych reakcji. Komentarze również w większości są pozytywne. Wśród nich możemy przeczytać też kilka nieprzychylnych, jak na przykład: 

 „Klimat jak z czołówki Gry o Tron”, „Czy takie 140 tys. zł, by nie wystarczyło na lekkie ogarnięcie ulicy Węglinek? Uzupełnienie ubytków… Piękny dojazd. Przynajmniej kolejarze się spisali i jest kawałek asfaltu.” (pisownia oryginalna – przyp. red.) 

Fot: Miasto Lublin  
https://www.facebook.com/MiastoLublin/posts/4709094039153097  

Korekta: Kamil Wroński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *