MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Ofensywa wobec tuszowania pedofilii. Robert Biedroń wyraził swoją opinię

Polityk ugrupowania Wiosna w swoich ostatnich twittach opowiada się za zmianą nazw ulic, szkół i alei w Warszawie, które nazwano na cześć Jana Pawła II. Robert Biedroń nie krytykuje również dokonanych ostatnio aktów wandalizmu.

W nocy 14 listopada nieznani sprawcy dokonali aktów wandalizmu, dopisując do nazw ulic słowo ofiar na znakach i tablicach oznajmujących, że Jan Paweł II jest patronem tamtych miejsc. Miasto poinformowało, że szkody zostaną naprawione.  

Prezes Wiosny Robert Biedroń, były kandydat na Prezydenta, postanowił odnieść się do sprawy związanej z dopisywaniem przez nieznane osoby słowa ofiar do tablic ulic, które nazwano imieniem Jana Pawła II. Polityk uważa, że świetnym pomysłem jest stworzenie pomnika, który upamiętniłby ofiary Jana Pawła II i kleru.  

Reportaż Marcina Gutowskiego Don Stanislao. Druga twarz Kardynała Dziwisza wzbudził ogromne emocje, które prawdopodobnie znalazły swe ujście w postaci napisów na tablicach informacyjnych. Dokument opowiada o Stanisławie Dziwiszu, który mógł dopuścić się tuszowania wielu spraw pedofilii w Kościele. Tylko nie mów nikomu, film Tomasza Sekielskiego, również spowodował większe zainteresowanie sprawą pedofilii w Kościele. Ten problem powoduje negatywne odczucia wśród niektórych ludzi, które zmaterializowane można zobaczyć na tablicach informacyjnych. 

Rzeczpospolita nazywa sprawców napisów wandalami, a całe zajście ocenia jako dewastację.  

W internecie zbierane są podpisy na zmianę nazwy Alei Jana Pawła II na Aleję Równości. Setki osób wyraziło taką chęć. 

fot. Twitter/ Robert Biedroń

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *