MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Ogród Botaniczny UMCS już otwarty!

Już w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia o godzinie 10.00, po zimowej przerwie, zostanie otwarty dla zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS. Specjalnie z okazji otwarcia, przygotowano grę terenową dla całych rodzin, którą będzie można otrzymać w kasie, a która – mamy nadzieję – zachęci do aktywnego spaceru i przyrodniczej zabawy.

Źródło: UMCS.pl

Już w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia o godzinie 10.00, po zimowej przerwie, zostanie otwarty dla zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS. Specjalnie z okazji otwarcia, przygotowano grę terenową dla całych rodzin, którą będzie można otrzymać w kasie, a która  mamy nadzieję  zachęci do aktywnego spaceru i przyrodniczej zabawy. 
 
– W związku z obecną sytuacją epidemiczną kalendarium wydarzeń na nadchodzący sezon przybiera formę otwartą i poszczególne propozycje będą pojawiały się na bieżąco, jeżeli na ich organizację pozwolą obowiązujące obostrzenia – tłumaczy Aneta Adamska, Rzecznik Prasowy UMCS. – W okresie wakacyjnym, jak co roku, planowana jest organizacja zajęć w ramach „Letniej Akademii Młodego Przyrodnika”, czyli cyklu warsztatów przyrodniczych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbędą się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. W przygotowaniu jest także specjalna oferta warsztatów dla seniorów. Rośliny stopniowo budzą się do życia, pojawia się coraz więcej przyjemnej dla oka zieleni oraz barwnych kwiatów, więc jest to idealny czas na wiosenne spacery ogrodowymi alejkami – dodaje. 
 
Ogród Botaniczny UMCS będzie czynny codziennie od godziny 10:00, natomiast godziny zamknięcia będą zmieniały się wraz z wydłużaniem się dnia – w kwietniu zapraszamy do godz. 19:00, w maju już do godz. 20:00. Niestety dworek Kościuszków i szklarnie pozostają zamknięte do odwołania. 
 
– Zapraszamy i życzymy, aby Ogród Botaniczny UMCS stał się miejscem obcowania z przyrodą, wytchnienia oraz wypoczynku dla mieszkańców miasta i regionu, oraz turystów odwiedzających nasze miasto – zachęca Aneta Adamska i jednocześnie zaprasza do odwiedzania strony internetowej: www.garden.umcs.lublin.pl 

Cena biletu normalnego w sezonie 2021 wynosi 7 zł, biletu ulgowego – 4 zł. Zachęcamy także do nabywania karnetów miesięcznych lub całosezonowych, które uprawniają do nieograniczonej liczby wejść w okresie ich ważności. 

Korekta: Dawid Kobylański 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *