MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Jak wygląda?

Fot. B. Proll/UMCS

Fot. B. Proll/UMCS

Od 5 listopada na zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS czeka ,,Botaniczna podróż”, czyli Park Iluminacji zrealizowany we współpracy UMCS-u, Ogrodu Botanicznego z firmą Lumina. Nowa atrakcja Ogrodu Botanicznego UMCS to blisko kilometr różnorodnych instalacji świetlnych i multimedialnych, które można oglądać 7 dni w tygodniu. 

Na potrzeby Parku Iluminacji udostępniono część Ogrodu Botanicznego, tzw. Arboretum – miejsce, gdzie rosną interesujące drzewa i krzewy. Różnorodne instalacje świetlne obecne w Ogrodzie Botanicznym UMCS takie jak autobus, ptaki czy grzyby wykonano przy użyciu 30 km instalacji elektrycznej i 120 reflektorów. Dzięki nim, po zmroku, Ogród Botaniczny wydaje się być zupełnie innym miejscem. Park Iluminacji to jednak nie tylko zabawa, ale i nauka, o czym powiedziała dyrektor Ogrodu Botanicznego, dr Grażyna Szymczak. – Chcę podkreślić, że walor edukacyjny Parku Iluminacji jest dla mnie szczególnie ważny. To nie tylko spacer w światłach, dźwiękach, nie tylko rekreacja, ale także inny sposób edukowania społeczeństwa. Podświetlone tablice prezentują ciekawostki o roślinach, które znajdują się w Ogrodzie. […] To baśniowa podróż, lubelska opowieść, zainspirowana Ogrodem i występującą w nim roślinnością – oceniła Grażyna Szymczak. 

Ogród będzie otwarty od 5 listopada do 14 lutego 2022 roku, 7 dni w tygodniu, w godzinach: 16.00 – 21.00. Obowiązują dwa cenniki: od poniedziałku do czwartku bilet ulgowy – 20 zł, normalny – 23 zł, rodzinny – 79 zł. 

Z kolei od piątku do niedzieli bilety kosztują: ulgowy – 23 zł, normalny – 26zł, rodzinny – 89zł. 

Bilety można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Ogrodu Botanicznego. 

Korekta: Beata Pietryczyk

Fot. B. Proll/UMCS
Fot. B. Proll/UMCS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *