MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Piątkowy Przegląd Nowej Muzyki #12

fot. Dział Marketingu i PR Polformance

Kolejna współpraca znanego zespołu złożonego z sióstr z gwiazdą muzyki pop. Zapowiedzi nowych albumów polskich muzyków. W połowie lutego świat muzyczny nie zwalnia.

Czym byłby Piątkowy Przegląd Nowej Muzyki bez obecności Taylor Swift? To nie jest tak, że ta osoba specjalnie się tu pojawia (dobrze, może i autorka tego tekstu czasem lubi sobie posłuchać utworów Swift), ale chyba nikt nie jest tak produktywny, jak ona w czasie trwania tej pandemii. W zeszłym tygodniu pojawiła się ponownie nagrana piosenka – Love Story, która zapowiada tak zwane re-recordings. Jak odczytali to fani, już 9 kwietnia, artystka podzieli się albumem Fearless. Przed Swift jeszcze sporo nagrywania, musi walczyć o jeszcze pięć innych płyt, do których straciła prawa. Dziś jednak o innym materiale. Na ostatniej płycie evermore pojawił się świetny utwór no body, no crime, w którym wraz z zespołem HAIM śpiewała w stylu country o morderstwie. W 2020 zachwycały nas różne rzeczy, prawda?
Dziewczyny nie zwalniają, oprócz tego, że utrzymują bardzo dobre relacje prywatnie, znów połączyły swoje siły muzycznie. Tym razem w piosence Gasoline, gdzie gościnnie można usłyszeć właśnie Taylor Swift. Oprócz tego siostry nawiązały współpracę z Thundercat przy utworze 3am. Warto obserwować, co HAIM jeszcze będzie tworzyć, bo widać, że mają pomysł na siebie. A przede wszystkim na muzykę.  

Wraca Tom Odell! Wykrzyknik dla pobudzenia i może małej radości dla jego fanów. Po wydaniu ostatniego albumu w 2018 roku artysta zapowiada nowy materiał, który promuje singlem numb. Nieco inne wydanie Toma, w którym można usłyszeć próbę zabawy z muzyką elektroniczną. I bardzo dobrze, jeśli muzyk próbuje nieco eksperymentować i mu to wychodzi, nic tylko trzymać kciuki, by całość nowego albumu taka była.

Pojawiła się zapowiedź płyty, jest i wydanie całości. Tash Sultana, czyli osoba, której słucha się z ogromną przyjemnością. Równie dobrze ogląda się jej występy na żywo – zawsze zaangażowana i czerpiąca radość z tego, co tworzy. Tym razem pojawił się kolejny album, na którym nie zawodzi – Terra Firma. Jak sama podkreśliła, lepiej posłuchać tych utworów gdzieś w zaciszu. Wydaje się, że przerwa międzysemestralna i weekend to idealna pora.

Dzieje się za granicą, ale dzieje się i w Polsce. Mamy zapowiedzi dwóch zapowiadających się dobrze albumów. Pierwszą osobą, która pracuje nad wydaniem płyty, jest Kaśka Sochacka, która zachwyciła już kilkukrotnie polską publiczność, chociażby utworem Wiśnia. Nasz kobiecy Kortez nie zwalnia. Ciche dni zapowiadają debiutancki album Sochackiej. Jak dla mnie świetnie – nigdy za mało smutnej muzyki, zwłaszcza w Polsce.

Na koniec król. Przyzwyczaił już słuchaczy do częstego wydawania nowych materiałów. Jak do tej pory udowadniał, że szybkość w tym przypadku równa się jakości. Charakterystyczny klimat utworów króla pojawia się również w piosence TAK JAK TY, która promuje album, który ujrzy światło dzienne 9 kwietnia. Pozostało więc oczekiwanie na nowość od króla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *