MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

PKP już wystartowało! Co sobą reprezentuje Podsiadło Kotarski Podcast?

Piosenkarz Dawid Podsiadło i dziennikarz Radosław Kotarski – jak sami siebie żartobliwie określają „redaktorzy”, rozpoczęli nowy projekt na serwisie YouTube i Spotify. Influencerzy udostępnili już dwa odcinki swojego podcastu. Oba miały premierę 11 lutego.

Prowadzący podchodzą do całego konceptu programu z dużym dystansem i przyjemną ilością miejscami infantylnego humoru. Starają się w dość lekki sposób podchodzić do bardzo trudnych i złożonych problemów, które dotykają społeczeństwo XXI wieku. Twórcą przerywników muzycznych w programie jest sam Dawid Podsiadło. Dodatkowo każdy z prowadzących ma swój fragment programu – piosenkarz poleca w nim interesujący album muzyczny, a dziennikarz książkę.

Pierwszy odcinek podcastu to rozmowa o obecnie pędzącej technologii (dokładniej smartfonach) mającej wielki wpływ na nasze życie – próbie używania innych aplikacji, by limitować stratę czasu. Również pojawiła się krótka analiza krytyczna świętującego ostatnio dużą popularność filmu „The Social Dilemma”.

Drugi odcinek skupia się głównie na koncepcie fanatyzmu religijnego i braku akceptacji samego siebie w wspólnocie na podstawie innej produkcji „Kalifat”. Poruszają zagadnienia z tym, czemu ludzie porzucają komfortowe życie w cywilizowanym świecie, by wyruszyć do ogarniętego wojną rejonu i wspierać organizacje terrorystyczne.

Pierwsze pogłoski o tym projekcie można było usłyszeć na innym podcaście internetowym – „Imponderabiliach” Karola Paciorka. W dwóch rozmowach Radosław Kotarski nawiązywał, że planuje zrobić program ze swoim znajomym, który będzie polegał na bardzo długich rozmowach. Co jest ciekawe – porady, które udzielił Paciorek Kotarskiemu o masterowaniu dźwięku były w formie wideo poradnika nagrywanego nie dość, że pod wpływem alkoholu to w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *