MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Plebiscyt AZS Lublin zakończony. Poznaliśmy laureatów

10 listopada podczas uroczystego Balu Sportowca AZS Lublin, wręczone zostały wyróżnienia dla osób działających na rzecz organizacji. Wyłoniono także najlepszych sportowców w 2021 roku.

Laureatów wybierano w następujących kategoriach: Najlepszy Sportowiec AZS Lublin, Najlepszy Trener AZS Lublin, Najpopularniejszy Sportowiec AZS Lublin oraz Nadzieja Sportu Akademickiego. Jak wielokrotnie podkreślali organizatorzy, w tym roku wybór zwycięzców w poszczególnych kategoriach był wyjątkowo trudnym zadaniem. Z roku na rok przybywa uzdolnionych i zasługujących na wyróżnienie sportowców. Udało się jednak wyłonić tych, których osiągnięcia zasługiwały na szczególne uznanie.

Tytuł Najlepszego Sportowca, już po raz trzeci w trzyletniej historii plebiscytu, powędrował do rąk zawodniczki AZS UMCS Lublin, Małgorzaty Hołub-Kowalik. O zwycięstwie dwukrotnej, złotej i srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich z Tokio, zdecydowała kapituła plebiscytu. Dziękując za otrzymane wyróżnienie podkreślała wielki wkład swojego klubu, AZS UMCS Lublin w ten sukces. Dziękowała także za wsparcie prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka oraz marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Przypomnijmy, że w tegorocznej rywalizacji o tytuł Najlepszego Sportowca udział brały dwie olimpijki, stąd duża trudność w podjęciu ostatecznej decyzji przez kapitułę.

O miano Najlepszego Trenera walczyli między innymi Witold Korpon (trener Malwiny Kopron) oraz Zbigniew Maksymiuk (trener Małgorzaty Hołub-Kowalik). W tym pojedynku kapituła zdecydowała się nagrodzić trenera Witolda Koprona.

Do miana Nadziei Sportu Akademickiego nominowani zostali: Laura Bernat (pływanie), Bartosz Kitliński (biegi na dystansach średnich), Zofia Kosicka (koszykówka), Emilia Kośla (koszykówka) – wszyscy z AZS UMCS Lublin oraz Dorota Moskowicz (ergometr wioślarski, kajaki) z Uniwersytetu Przyrodniczego. Wygrała 16-letnia Laura Bernat, która na swoim koncie ma między innymi mistrzostwo Europy juniorów do lat 16, dotarcie do półfinałów igrzysk olimpijskich oraz mistrzostwo Polski seniorów.

Z kolei do wspomnianej już wcześniej Doroty Moskowicz trafiła inna nagroda – dla najpopularniejszego sportowca AZS Lublin 2021. W tej kategorii głos oddawali kibice.

Podczas gali podsumowane zostały także Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tym cyklu trzecie miejsce zajął Uniwersytet Medyczny w Lublinie, druga była Politechnika Lubelska, a zwycięzcą został Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Źródło: Kurier Lubelski

Fot. Wojciech Szubartowski/Kurier Lubelski