MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Podsumowanie seriali Netflixa 2020

W tym roku również przychodzę do was z podsumowaniem tegorocznych seriali na Netflixie. Platforma zaprezentowała nam bardzo bogatą ofertę seriali. Przedstawię wam 5 propozycji.  

W głębi lasu  

Moją pierwszą propozycją będzie polski serial “W głębi lasuna podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. Jest to krótki serial, który ma tylko 6 odcinków, ale każdy z nich dostarcza wielu emocji. Akcja toczy się w dwóch wymiarach czasowych: w 1994 i 2019 roku. Przeszłość to obóz wakacyjny, podczas którego dwójka uczestników umiera, a dwie osoby zaginęły. Sprawa ta do teraźniejszości nie została rozwiązana. Oprócz tajemnic i grozy mamy wątek miłosny, Pawła – opiekuna obozu i Laury – uczestniczki, którzy po tylu latach spotykają się. Cieszę, że na Netflixie coraz częściej pojawiają się polskie produkcje, które są bardzo dobre.  

Emily w Paryżu  

To jedna z nowszych produkcji Netflixa, serial dostępny jest od października i już zdobył rzesze fanów. Główna bohaterka wyjeżdża do Paryża, by pomóc tamtejszej firmie marketingowej. W stolicy Francji zmierza się z barierą językową, inną kulturą, problemami miłosnymi. Mimo tych przeszkód Emily stawia na sukces w pracy. Dlaczego warto obejrzeć ten serial? Jest on lekki i przyjemny, by na chwilę oderwać się od codzienności, a Emily zaraża swoim pozytywnym nastawieniem do życia. 

Lucyfer  

Bardzo znany serial, o którym na pewno każdy słyszał. Piąty sezon, wyczekiwany przez miłośników produkcji, dzieli się na dwie części, pierwsze osiem odcinków możemy oglądać od sierpnia tego roku, kolejne nie wiadomo kiedy, gdyż nie ma jeszcze podanej oficjalnej daty. W piątym sezon, mimo że jest krótki, dzieje się bardzo wiele, a zakończenie sprawia, że nie można doczekać się kolejnych odcinków. Serial dla fanów akcji, zagadek, zwrotów akcji. Oglądając go, na pewno nie będziesz się nudzić.  

Gambit królowej  

Serial, który pokochała cała Polska. Główna bohaterka w wieku 9 lat trafia do sierocińca, gdzie uczy się gry w szachy. Od pierwszego posunięcia na szachownicy Beth zakochuje się w grze. Wiedzę pochłania szybko, ma wielki talent. Na turniejach jest jedną z nielicznych kobiet, a jej sukcesy sprawiają, że staje się popularna. Pomimo kilku porażek nie poddaje się, chce posiąść jeszcze większą wiedzę i stać się najlepszą szachistką świata. Harmon zmaga się również z uzależnieniem i ciężką przeszłością. Sukces tego serialu to przede wszystkim ukazanie gry w szachy w ciekawy, niebanalny sposób. Większość ludzi myśli, że jest to nudna rozrywka. W serialu mamy ukazaną świetną rywalizację, a także zainteresowanie do nauki gry w szachy.  

Sposób na morderstwo  

Jest to ostatnia propozycja, ale najlepsza moim zdaniem. Początek serialu przypada na 2014 rok, ale ostatni szósty sezon wyemitowano w 2020. Cała seria trzyma w napięciu, przeżywamy wszystkie wydarzenia wspólnie z bohaterami. Każda postać jest inna, przez co serial jest jeszcze lepszy, możemy się utożsamiać z bohaterami. Annalise Keating to genialna adwokat, która uczy także studentów. Co roku wybiera grupę, która pomaga jej przy sprawach. To właśnie ci studenci wpadają w tarapaty, gdzie muszą tuszować zabójstwo. W każdym sezonie jest inny, ale zawsze wciągający tak samo, wątek. Jak już wspominałam wyżej, szósty sezon jest ostatnim, a zakończenie jest zaskakujące i fenomenalne, przy którym można się wzruszyć. Jest to godnie zamknięcie całej serii. “Sposób na morderstwo to jeden z najlepszych seriali jaki oglądałam, dlatego jeśli go jeszcze nie widziałeś, to koniecznie musisz go nadrobić. 

W tym roku na Netflixie można było obejrzeć wiele dobrych seriali. O to kilka tytułów, które są również warte uwagi: “Dynastia”, The crownThe 100Dom z papieruVis a vis: El oasisJeszcze nigdyDarkWikingowieDash i Lily 

Zestawienie podsumowujące rok 2020 pod względem seriali jest bardzo różnorodne, by każdy znalazł coś dla siebie. Netflix jak co roku zadbał o swoich zwolenników. A jaki serial jest w twoim TOP 5?  

Korekta: Gabriela Kusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.