MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Policja legitymowała uczestników prounijnego protestu

Za budżetu wetowanie PiS dostanie ostre lanie, Aktualna patowładza Polskę z Unii wyprowadza – takie hasła padały wczoraj w Lublinie podczas niewielkiego protestu organizowanego przez Komitet Obrony Demokracji. Organizatorzy chcieli sprzeciwić się antyunijnym zapędom rządu.


Dzisiaj władza próbuje nam robić wodę z mózgu – twierdził jeden z uczestników spotkania. Po chwili dodał, że ma ze sobą flagę Unii Europejskiej, mimo że trzymał w ręku biało-czerwoną flagę. – To jest flaga Unii Europejskiej i niech nikt wam nie wmawia, że jest inaczej.

Wśród osób, które głosiły swoje proeuropejskie poglądy, był radny Kraśnika Paweł Kurek, który chciał udowodnić, że Polacy, jak i mieszkańcy Kraśnika czerpią wiele korzyści z przebywania w UE, dzięki której sfinansowano wiele projektów. Inni protestujący zauważyli fakt, że państwom takim jak Malta, czy Estonia nie przeszkadza powiązanie unijnego budżetu z praworządnością.

Podczas wydarzenia głos zabrało kilka osób. Na koniec policjanci wylegitymowali większość uczestników zgromadzenia, co spotkało się z krytyką i oburzeniem przybyłych na manifestację.

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.