MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Powstała Rada Studentów Lublina

W dniu 18 listopada Prezydent Lublina powołał Radę Studentów Lublina. Wśród powołanych znalazło się 26 osób, w tym dwóch studentów i doktorantka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. 

O powstaniu Rady mówiono od dłuższego czasu. Jej utworzenie już w październiku ubiegłego roku proponował radny Marcin Bubicz, który podkreślał wtedy, że jest to inicjatywa długo wyczekiwana przez środowisko akademickie Lublina. Zadaniem Rady ma być kreowanie pozytywnego wizerunku miasta, współpraca ze środowiskiem naukowym i wspieranie starań o zwiększenie liczby studentów. Forum da także możliwość wyrażenia opinii środowiska studenckiego w sprawie najważniejszych inicjatyw. 

W Radzie znalazło się 18 studentów – po dwóch reprezentantów z każdej z uczelni: Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Akademii Nauk Stosowanych, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Politechniki Lubelskiej. Spośród studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Radzie znaleźli się: Maciej Cieciora i Łukasz Pilipczuk. 

A także 5 doktorantów: 

Adrian Bartoszek (UM), 

Katarzyna Burdzy (UMCS), 

Michał Rogala (PL), 

Karolina Różaniecka (UP), 

Agata Tymicka (KUL). 

Wśród powołanych jest też troje przedstawicieli organizacji studenckich: Maciej Szczepański (AIESEC), Anika Wietrzyńska (ELSA), Bartłomiej Zaremba (IFMSA). 

Fot. Freepik

Korekta: Magdalena Sadłowska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *