MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Pożegnanie przy electro-popowym akompaniamencie

Fot. facebook.com

7 grudnia do Radia Lublin zawitał polski duet muzyczny — The Dumplings. Mieliśmy okazję usłyszeć zarówno piosenki z ich najnowszej płyty o tytule „Raj”, jak i stare dobre kawałki z poprzednich albumów. Ta trasa jest ostatnim przystankiem przed ich w pełni zasłużonymi wakacjami. Zespół zapowiedział przerwę w swojej działalności, a jak mówią sami artyści — chcą zebrać nowe doświadczenia oraz wrócić z większymi chęciami i świeżym repertuarem na scenę muzyczną.

Kim właściwie są Justyna Święs i Kuba Karaś? Swoją popularność początkowo zdobyli poprzez kanał na YouTube, wstawiając tam autorskie utwory, głównie w stylu electropop. Ta niezwykle utalentowana dwójka pochodzi z Zabrza,w województwie śląskim. Poznali się podczas konkursu i postanowili zacząć razem współpracować. Premiera ich pierwszego albumu „No Bad Days” odbyła się w 2014 roku i uzyskała certyfikat złotej płyty. Udało im się także zdobyć Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. „Sea You Later” — to ich drugi album, który został wydany w 2015 roku. Podczas swojej działalności zdążyli już wystąpić na Open’er Festival i Off Festival, jak i na festiwalach w Wielkiej Brytanii — Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji. Trzeba też wspomnieć o występach w miejscach takich jak: Tokio, Londyn, Meksyk oraz o sławnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.

Trzeci album duetu został wydany 21 września 2018 roku przez Warner Music Poland. I tym razem grupa zdobyła nominację do Fryderyka 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Na płycie mieści się osiem, kapitalnie klimatycznych i mistrzowsko dopracowanych do pojedynczego dźwięku, utworów.

Fot. facebook.com

Gdy emocje po całym koncercie opadły, mogę śmiało powiedzieć, że każde show robione przez tę dwójkę, a teraz w zasadzie trójkę, ponieważ na ostatniej trasie na scenę do zespołu dołączył niesamowicie utalentowany perkusista Mateusz Modrzejewski, wprowadza słuchacza w niebywałą atmosferę. Myślę, że słowa ich utworów każdy człowiek może inaczej interpretować, czy nawet podpisywać pod nie swoje osobiste przeżycia, co jeszcze mocniej łączy odbiorców z artystami. Oczywiście tego wieczora nie mogło zabraknąć wielu interakcji z publicznością. Liczne dowcipy, luźne pogawędki na błahe tematy oraz pół żartem, pół serio wspominanie o ważnych sprawach, czy problemach naszego świata. Justyna i Kuba wrócili pamięcią do początków swojej kariery, gdy sami jako dzieci słuchali Radia Lublin, a teraz mieli przyjemność stanąć tam na scenie w Studiu im. Budki Suflera. Wśród publiczności pojawiły się ważne osoby z bliskiego otoczenia artystów.

Warto wspomnieć, że koncert w naszym mieście został wyprzedany, a wypełniona po brzegi sala na pewno była w pełni usatysfakcjonowana po całym wydarzeniu. The Dumplings w listopadzie i grudniu łącznie odwiedzą aż 15 polskich miast ze swoją ostatnią trasą pod tytułem „Przykro mi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *