MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Prof. dr hab. Iwona Hofman powołana do Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury!

Fot. "prof. Iwona Hofman nominowana do prestiżowej Nagrody!"/ Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Facebook)

Prof. dr hab. Iwona Hofman właśnie została powołana do Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Profesor po raz drugi została wybrana na to stanowisko, co świadczy o wysokim zaufaniu i dużym autorytecie, którym cieszy się wykładowczyni UMCS-u w środowisku nauki i kultury.

.

Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury to cenione wyróżnienia, przyznawane osobom, które przyczyniają się do tworzenia różnorodnej oferty kulturalnej miasta. Wyłonić „najlepszych z najlepszych” pomagają członkowie Kapituły Nagrody. Na tę funkcję powoływane są  osoby o dużym autorytecie, aktywnie uczestniczące w życiu kulturalnym Lublina. Tego roku, do członków Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury dołączyła prof. dr hab. Iwona Hofman. Jest to już druga nominacja pani profesor na tę funkcję.

.

 – Jest to dla mnie nowe i ciekawe doświadczenie, bo jestem stałą odbiorczynią kultury i bywalczynią instytucji kultury. W roli członkini komisji zmieniam perspektywę widza na spojrzenie recenzenta – powiedziała profesor UMCS. 

.

Do komisji ds. nagród na 2021 powołano również prof. Artura Popka, Dariusza Borucha, ks. prof. Alfreda Wierzbickiego, Agnieszkę Jarmuł i Paulinę Pagę. Kapitule przewodniczyć będzie prof. Leszek Mądzik. Do obowiązków członków komisji należy ocena formalna i merytoryczna zgłoszeń do nagród oraz przedstawienie Prezydentowi maksymalnie po 3 nominowanych w poszczególnych kategoriach Nagród: 

  • Nagrody Artystycznej Miasta Lublin 2020,
  • Nagrody Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury 2020,
  • Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności,
  • Nagrody Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2020.

.

– Największym wyzwaniem dla członków Komisji jest wyłonienie najlepszych z najlepszych, gdyż zgłoszenia dotyczą zróżnicowanych aktywności w kulturze i odmiennych dziedzin kultury. – dodała prof. dr hab. Iwona Hofman.

.

Komisja nominuje do wszystkich kategorii spośród zgłoszeń, które wpłynęły do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. Ogłoszenie laureatów nagród za rok 2020 nastąpi najwcześniej we wrześniu tego roku.

.

***

Prof. dr hab. Iwona Hofman – medioznawca, politolog, mecenas nauki i kultury. Pełni funkcję m.in. Dyrektora Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, Kierownika Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu oraz zastępcy Przewodniczącego Rady Przewodniczących Komitetów PAN w kadencji 2019-2022. Pani Profesor jest również członkinią Rady Doskonałości Naukowej w kadencji 2019-2023 z nominacji Senatów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz zastępcą przewodniczącego Zespołu Nauk Społecznych RDN w kadencji 2019-2023. Współtwórczyni i członek projektu Roztocze – Wschód Kreatywności oraz Centrum Języka Polskiego w Szczebrzeszynie od 2018 roku. Współtworzy wiele komisji nagród o charakterze naukowym i kulturalnym. Sama jest laureatką 15 prestiżowych nagród i medali, m.in. Kobiety Roku w kategorii Nauka Kongresu Kobiet (2010), Medalu Edukacji Narodowej (2013), Brązowego (2007), Srebrnego (2011) oraz Złotego (2020) Krzyża Zasługi. 

.

Korekta: Kacper Beda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.