MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Robert Lewandowski z nagrodą dla najlepszego napastnika roku!

Polak został laureatem nowej nagrody przyznawanej przez France Football. Zajął jednak drugie miejsce w plebiscycie Ballon D’or 2021. Złotą Piłkę otrzymał Lionel Messi. 

W dniu 29 listopada w Paryżu odbyła się Gala Złotej Piłki organizowana przez France Football. W jej trakcie przyznane zostały dwie całkowicie nowe nagrody. Dla najlepszej drużyny roku, którą otrzymała Chelsea, oraz dla najlepszego napastnika, którą otrzymał Robert Lewandowski. Nie mogło być inaczej, Polak strzelił w tym roku 64 bramki.  

Oprócz tego rozdane zostały cztery pozostałe nagrody, które w plebiscycie pojawiają się niezmiennie od lat. 

Trofeum Kopy, dla najlepszego piłkarza do lat 21, otrzymał 19-letni reprezentant Hiszpanii i piłkarz Barcelony, Pedri. Ta nagroda tylko podkreśla jak wielkie nadzieje na przyszłość, w ojczyźnie i drużynie Dumy Katalonii, rozbudza postać młodego Hiszpana. 

Trofeum Jaszyna, dla najlepszego bramkarza, trafiło w ręce Gianluigiego Donnarumy, co absolutnie nie może dziwić. 22-letni Włoch był kluczową postacią w Milanie i reprezentacji, z którą sięgnął po Mistrzostwo Europy i został ogłoszony graczem turnieju. 

Złotą Piłkę Kobiet otrzymała triumfatorka Kobiecej Ligi Mistrzyń, Najlepsza Piłkarka UEFA, Najlepsza Pomocniczka Ligi Mistrzyń, reprezentantka Hiszpanii, zawodniczka i kapitan Barcelony Alexia Putellas, która ma za sobą fenomenalny pod każdym względem sezon.  

Wreszcie najważniejsze wyróżnienie na całej Gali trafiło w ręce Leo Messiego, który to indywidualne trofeum wygrał po raz 7 w karierze! Do samego końca czuliśmy napięcie i jako rodacy, trzymaliśmy kciuki za Roberta Lewandowskiego. Jednak Polak tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem, natomiast różnica pomiędzy panami wyniosła tylko 33 głosy! Obu należą się ogromne gratulacje, zarówno za rywalizację boiskową, jak i klasę, którą pokazali w swoich wypowiedziach. Robert Lewandowski od razu pogratulował Argentyńczykowi zdobycia trofeum, natomiast Messi jeszcze z mównicy podkreślił, że wszyscy wiedzą, że Złota Piłka za rok 2020 powinna trafić do naszego rodaka i wyraził nadzieję, że ta w końcu znajdzie się w domu napastnika Bayernu Monachium.  

Warto podkreślić, że 2 miejsce Roberta Lewandowskiego, jest najwyższym jakie udało się osiągnąć polskiemu piłkarzowi w całej histoii tego plebiscytu. Dawniej Zbigniew Boniek i Kazimierz Deyna zajmowali 3 miejsce. 

Korekta: Szymon Gruszecki

Obrazek wyróźniający: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *