MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Serialowe nowości 2021 roku

Fot. pinterest.com

Każdego roku na przeróżnych platformach pojawiają się coraz to nowe produkcje, które zdobywają serca widzów, wzbudzając zaciekawienie, a odbiorcy później opowiadają się za chęcią obejrzenia kolejnych sezonów. Jakie nowości przyniesie nam 2021 rok? Jakie seriale doczekają się kontynuacji? Koniecznie sprawdźcie naszą rozpiskę! 
 

WandaVision 

15 stycznia na platformie Disney+ zawita superbohaterski sitcom na podstawie postaci Wandy Maximoff / Scarlett Witch i Visiona z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. W głównych rolach zagrają Elizabeth Olsen i Paul Bettany. Bohaterzy zostali uwięzieni w serialu komediowym, który opowiada o ich życiu, a sceneria zahacza o lata 50. Oprócz tego planu, akcja również dzieje się w samym uniwersum Marvela. 

Riverdale 

https://www.youtube.com/watch?v=3DN4-LZFZtc

Twórcy powracają z 5 sezonem, z kolejnymi tajemnicami, zdradami i prawdopodobnie z następnym złoczyńcą. W nowej odsłonie zobaczymy, jak bohaterowie w końcu stają się absolwentami liceum i rozpoczynają dorosłe życie. Riverdale to jeden z najpopularniejszych seriali wśród młodzieży, oparty na serii komiksów. Netflix planuje premierę na 21 stycznia. 

„Przeznaczenie: Saga Winx 

Myślę, że niektórzy dobrze pamiętają z dzieciństwa animowany serial oraz komiksy na podstawie przygód grupy czarodziejek. Netflix postanowił przenieść tę historię ponownie na ekran, gdzie bohaterki znowu będą poznawać świat magii, przyjaźni i miłości, a wszystko to na tle szkoły z internatem. Premiera pierwszego sezonu już 22 stycznia.  
 

Falcon and The Winter Soldier 

Wracając do klimatów superbohaterów, Disney+ ma kolejną propozycję na ten rok. Tym razem dramat na podstawie postaci Sama Wilsona / Falcona i Bucky’ego Barnesa / Zimowego Żołnierza, którzy mają zamiar uratować świat. Serial ma być kontynuacją historii po wydarzeniach w „Avengers: Koniec gry”, w którym to Steve Rogers przekazuje Wilsonowi tarczę Kapitana Ameryki. Serial pojawi się na platformie 19 marca. 
 

„Loki” 

To serial na podstawie życia superbohatera o tym samym imieniu, z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Tytułową rolę zagra Tom Hiddleston, dobrze znany już z wcześniejszych produkcji, w których również grał tę postać. Akcja ma dziać się zaraz po wydarzeniach filmu „Avengers: Koniec gry”, w którym to Loki kradnie Tesseract, tworząc przy tym alternatywną linię czasową. Produkcja ma być powiązana z filmem „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. Serial ukaże się na Disney+ w maju i już zdradzono, że planowany jest drugi sezon. 
 

„Plotkara” 

Fot. twitter.com

Tajemnicza plotkara powraca na Upper East Side? Serial zakończył się w 2012 roku, a HBO planuje nową wersję. Tym razem pod trochę bardziej krytycznym okiem będzie można śledzić losy bohaterów, żyjących w bogactwie i obracających się w świecie wystawnych bankietów. Czy ta odsłona dorówna pierwowzorowi? Myślę, że warto będzie się przekonać, dlatego śledźcie nowości i czekajcie na informację dotyczącą premiery! 

„La Casa dPapel 

twitter.com

Hiszpańska produkcja, która po pojawieniu się na platformie Netflix zyskała niesamowity rozgłos i wielki sukces. Fani z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów podczas napadów na mennicę, a następnie na narodowy bank. Piąty sezon ma być już ostatnim i prawdopodobnie ukaże się w połowie 2021 roku. Można spodziewać się na pewno bardzo emocjonującego finału, bo jestem przekonana, że odbiorcy po czwartym sezonie odnieśli wrażenie, że dla żadnego bohatera nie ma litości. 
 

„Opowieść Podręcznej” 

Fot. twitter.com

HBO powraca z kolejną kontynuacją serialu, tym razem będzie to „Opowieść Podręcznej”. Czwarty sezon powróci do 10-odcinkowej struktury, podobnie jak było to w pierwszym sezonie. June Osborne, zmuszona do życia jako podręczna będzie poddana kolejnym próbom przeżycia w tym okrutnym, pozbawionym praw świecie. Może tym razem uda jej się zaznać szczęścia? 
 

„Władca Pierścieni” 

Fot. deadline.com

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Amazon wykupił prawa i na podstawie powieści zamierza zrealizować serial. Prawdopodobnie zobaczymy go jeszcze w tym roku i będzie to prequel do tego, co mieliśmy okazję zobaczyć w filmach w reżyserii Petera Jacksona. Dodatkowo wiadomo, że Amazon planuje stworzenie aż 6 sezonów serialu – ciekawe tylko, jak pierwsze odcinki zostaną przyjęte fanów fantastyki i świata, stworzonego przez Tolkiena. 

Nowych seriali oraz kontynuacji innych produkcji w tym roku będzie o wiele więcej. Mamy początek stycznia, co wiąże się z masą informacji, które będą powoli udostępniane fanom na przestrzeni kolejnych miesięcy. Dajcie znać, na co z niecierpliwością czekacie i co powinniśmy dodać do naszej listy! 

Korekta: Gabriela Kusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *