MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sobota ze zbrodnią. “Adwokat spraw ostatnich. Kontrakt” Pawła Mirosława Szlachetko

Okładka książki Pawła Szlachetko "Adwokat spraw ostatnich. Kontrakt"

Okładka książki Pawła Szlachetko "Adwokat spraw ostatnich. Kontrakt"

 
Martuchaalkoholiczka, znajduje ciało zamordowanej kobiety w kościele w Warszawie. Denatka jest naga, a jej zwłoki są wpisane w pentagramPodejrzenia padają na satanistów, jednak policjanci trafiają na coraz to nowe fakty. 

Równolegle do morderstwa w świątyni dochodzi do wypadku, a dokładnie do próby morderstwa byłego policjanta, a aktualnego adwokata Maksa Werbena. Okazuje się, że jego stan jest ciężki, jednak dzięki duchowi byłego lekarza, który proponuje mu kontrakt, dochodzi do siebie. Adwokat ma dowiedzieć się, w jaki sposób zginęła kobieta znaleziona w kościele tak, by mogła spokojnie przejść na drugą stronę. Maks podejmuje się działania.  

Sprawę zamordowanej kobiety, która wkrótce okazuje się dziennikarką, prowadzi Tamar Sarnecka. Kobieta bardzo dobrze zna Maksa Werbena, dzięki czemu wspólnie zaczynają odkrywać kolejne fakty dotyczące zabójstwa.  

Co naprawdę stało się kobiecie? Kim jest duch, który podpisał kontrakt z Werbenem? Co łączy policjantkę z adwokatem? Wszystkie te pytania i wiele innych zostają wyjaśnione w tej bardzo wciągającej pozycji. Thriller porusza tematy zakazanej miłości, trudnych kontaktów z ojcem, a także niedocenienia osoby, która coraz bardziej chce pokazać co potrafi. Do tego należy dodać grupy przestępcze zajmujące się handlem krwi. Połączenie historii kryminalnej ze światem duchów zapewnia czytelnikowi dużo emocji i sprawia, że książka z pewnością nie zostanie zapomniana.  

Korekta: Joanna Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *