MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sobota ze zbrodnią. “Behawiorysta” Remigiusza Mroza

Okładka książki Remigiusza Mroza "Behawiorysta"

Okładka książki Remigiusza Mroza "Behawiorysta"

Tajemnicza transmisja na żywo, która wciąga społeczeństwo w grę. Prowadzi ją niebezpieczny mężczyzna, a stawką jest życie niewinnych ludzi. Schwytać go ma były prokurator Gerard Edling.  

Gerard Edling został wydalony dyscyplinarnie ze służby, czego powodem była tajemnicza sprawa pewnej dziewczyny. Jednak dalej współpracuje on z opolską prokuraturą, której pomaga w badaniu zachowań i postaw sprawcy. 

Tym razem zostaje poproszony o rozszyfrowanie mężczyzny, który zaatakował przedszkole. Wydarzenie to transmitował na żywo, czym wciągnął widzów w prowadzoną przez siebie grę. Rozgrywka toczy się na specjalnie utworzonej stronie i nazywa się “Koncert krwi”. Widzowie mają wybrać, którą osobęmogą ocalić.  

Trwa walka z czasem. Organy śledcze chcą jak najszybciej złapać mordercę, ponieważ wybiera coraz to nowsze ofiary. Gdy im się to wreszcie udaje, morderca ucieka z aresztu, przy czym porywa byłego prokuratora, który również jest częścią jego planu.  

Książka oprócz tego, że jest napisana z wielką precyzją i dokładnością, pokazuje zachowania ludzkie w różnych sytuacjach. Można dowiedzieć się, jak człowiek zachowuje się m.in. gdy kłamie lub gdy jest zdenerwowany. Autor wciąga czytelnika w grę prowadzoną przez mordercę, ale także w świetny sposób ukazuje manipulację. Widz, nawet gdy nie uczestniczy w grze, jest jej częścią, a czytelnik łapie się na tym, że sam nieświadomie zaczyna w nią grać. Postacie, które wykreował Remigiusz Mróz są stworzone w sposób wielowymiarowy i dają czytelnikowi możliwość zidentyfikowania się z nimi. Książka jest idealna na zimowe wieczory, bo ciężko się od niej oderwać.  

Korekta: Joanna Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *