MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sobota ze zbrodnią. “Błękitna krew” Harlana Cobena

Okładka książki "Błękitna krew" Harlana Cobena

Okładka książki "Błękitna krew" Harlana Cobena

Jack Clodern to golfista, który po 23 latach ma szansę wrócić na szczyt. Jednak podczas turnieju ktoś porywa jego syna. Kto chce zaszkodzić golfiście? Czy porwanie ma związek z przegraną Jacka sprzed ponad dwóch dekad?  

Małżeństwo Coldern po zorientowaniu się, że ich 16-letni syn zniknął, zgłaszają się po pomoc do agenta sportowego Myrona Bolitara, który uważa, że porwanie zostało upozorowane.  Angażuje się jednak w tę sprawę i odnajduje coraz więcej faktów skrywanych przez lata.  

Jack Coldern wreszcie ma okazję stać się najlepszym golfistą w kraju. Wcześniej szansę tę zaprzepaściła pomyłka jego asystenta, który podał nie ten kij, jaki powinien. Po tej niefortunnej sytuacji asystent popadł w alkoholizm i doprowadził do wypadku samochodowego, w którym zginęła jego żona. Jak tamte wydarzenia wpłynęły na Jacka i jego podejście do uprawianego sportu? Jak wiążą się z teraźniejszością ukazaną w książce?  

Myron zaczyna interesować się sprawą sprzed 20 lat i szukać konotacji z zaginięciem syna klientów. Jego tezę o upozorowaniu porwania obala wysłany klientom palec serdeczny ich syna. Agent trafia na trop mężczyzny, który mógł porwać Chada. W końcu chłopak zostaje wypuszczony, ale to nie kończy sprawy.  

Co skłoniło porywaczy do wypuszczenia chłopca? Do jakich tajemnic i powiązań dotrze Myron?  

Książka opowiada o żalu, który rośnie w człowieku przez lata i który wreszcie przeradza się w zemstę prowadzącą do tragedii. Ukazuje także, jak wygląda sport jakim jest golf. Powieść przedstawia do czego może posunąć się człowiek, kiedy chce wygrać oraz jak wielka jest miłość matczyna.  

Korekta: Joanna Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *