MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sobota ze zbrodnią. “Byłam żoną seryjnego mordercy” Cathy Wilson

Okładka książki Cathy Wilson "Byłam żoną seryjnego mordercy"

Okładka książki Cathy Wilson "Byłam żoną seryjnego mordercy"

Jak wiele może przeżyć jedna osoba? Czy mieszkając z drugim człowiekiem pod jednym dachem, można o nim nic nie wiedzieć? Historia ta ukazuje nieprawdopodobną historię życia, która zdarzyła się naprawdę.  

Cathy Wilson zaczyna swoją historię od samego początku, czyli od dzieciństwa i swojej matki narkomanki. Historia ta jest przerażająca. Jako mała dziewczynka musiała z mamą zbierać pieniądze z ulicy. Wspomina o wielkiej biedzie w domu, przez którą często razem z matką musiały zmieniać mieszkanie, bo nie płaciły czynszu. Dzieciństwo narratorki było niekiedy szczęśliwe, ale też trudne. Została zabrana do rodziny zastępczej, gdzie ją molestowano i widziała rzeczy, których jako mała dziewczynka nie mogła rozumieć.  

Gdy dorosła postanowiła sobie, że nigdy nie popełni błędów swojej matki. Jednak wpadła w sidła manipulatora, któremu nie umiała się sprzeciwić. Mimo toksyczności ich związku wzięła z nim ślub i urodziła dziecko. Niestety syn stał się narzędziem jej męża do zastraszania Cathy. Gdy udało jej się uciec, w końcu dowiedziała się, z kim tak naprawdę związała się na wiele lat.  

Wydarzenia, które ukazuje ta książka wydają się nieprawdopodobne, mimo że są prawdziwe. Opowieść ta ukazuje wielką siłę bohaterki, której udało się wyjść na prostą, mimo wielu przeszkód. Można w niej dowiedzieć się jak toksyczne osoby manipulują swoimi partnerami, by od nich nie odeszły. Historia ściska za serce i zostaje w głowie na bardzo długo.  

Korekta: Gabriela Kusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *