MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sobota ze zbrodnią. “Isola” Isabel Abedi

Okładka książki "Isola"

Okładka książki "Isola"

Isola – mała, bezludna brazylijska wyspa, która staje się miejscem realizacji filmu. Filmu, który nie ma scenariusza, a udział w nim bierze 12 wybranych młodych ludzi. Dobra zabawa po kilku dniach staje się traumą dla siódemki z nich.  

Historia została opowiedziana przez Verę. Jest ona Brazylijką adoptowaną przez parę z Niemiec, a udział w projekcie ma być okazją do pozostania w Brazylii i odnalezienia swojej starszej siostry. 

Na całej wyspie rozmieszczono kamery, które podglądają jej tymczasowych mieszkańców, z czego ma powstać program telewizyjny. Ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że reżyser postanowił, że młodzież weźmie udział w grze, gdzie jedna osoba jest mordercą, a kto zostanie złapany – odpada z rozgrywki. Po wylosowaniu pewnych karteczek, z wyspy zaczynają znikać coraz to nowe osoby. 

Jednego wieczoru, kiedy już pięcioro uczestników zniknęło z wyspy, młodzież postanowiła zorganizować imprezę w jaskini, która ostatecznie przeradza się w tragedię i wyścig z czasem. 

Książka zaskakuje w każdym rozdziale. Jest pełno zwrotów akcji i czytelnik nie ma pewności, kto jest dobry, a kto zły. Z zapartym tchem czeka się na rozwikłanie sprawy, która ciągle pokazuje kolejne tajemnice osób z wyspy. Jest napisana lekkim językiem i mimo, że na początku akcja nie zachwyca, to warto przeczytać kilka rozdziałów więcej, bo czytelnik z pewnością będzie zachwycony. 

Korekta: Joanna Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.