MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sobota ze zbrodnią. “Pan Szatan” Irka Grina

Okładka książki Irka Grina "Pan Szatan"

Okładka książki Irka Grina "Pan Szatan"

Do Józefa Marii Dyducha, byłego dominikanina, a aktualnego detektywa, zgłasza się jego znajomy policjant, by ten pomógł mu znaleźć morderców dwóch dziennikarzy, którzy przyjaźnili się z byłym księdzem. Jaki międzynarodowy spisek kryje się za tymi morderstwami?  

Zamordowani dziennikarze zginęli przez wbicie im w plecy krzyży. Dyduch zainteresowany tą sprawą wyrusza do Izraela, gdzie denaci tworzyli artykuł o Szatanie. Towarzyszy mu prostytutka Maria, której jeden z zamordowanych był klientem. Kobieta nie tylko chce odkryć mordercę kochanka, ale także uwieźć swojego towarzysza.  

Gdy dojeżdżają na miejsce okazuje się, że całą sytuacją kieruje niejaki Pan Szparag. Stawia Józefowi tezę, że Szatana nie ma i wysyła go do kolejnych miejsc, które słyną z obcowania w nich duchów nieczystych. 

Jakie są autentyczne zamiary tajemniczego Pana Szatana? Czego oczekuje od Józefa Marii Dyducha? I czy teza postawiona przez niego jest prawdziwa?  

 Wraz z detektywem i jego towarzyszką książka zabiera czytelnika w wiele ciekawych miejsc. Przedstawia historyczne postaci, które są świętymi Kościoła. Ale pokazuje także ciemną stronę braci zakonnych. Tajemnica, którą chcą rozwiązać Józef i Maria, jest na tyle ciekawa i oryginalna, że trudno się od niej oderwać.  

Korekta: Joanna Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *