MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Co się dzieje w Lublinie? Spokój wraca do Lublina

 

Po wizycie świątecznych ciężarówek w Lublinie w mieście zapanował spokój. Ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje.

 

16 – 17.12, festiwal All My City. Brain Damage Gallery, CSK, wstęp wolny

 

W Lublinie odbędzie się 9. edycja Festiwalu All My City 2016. W piątek zaplanowana jest dyskusja „Co po streetarcie?”, prowadzona przez Jacka Wielebskiego z Gdyni oraz Mateusza Miesto Ściechowskiego z Warszawy. W Sali Kinowej czeka pokaz filmu „Girl Power”. Po głównej części odbędzie się afterparty.

 

W sobotę zobaczymy otwarcie wystawy kolekcji BDG, która potrwa godzinę, czyli do 20.00. Kolejna dyskusja pod tytułem „Street Art kuratorowany?” odbędzie się po wernisażu. Festiwal kończy się afterparty w klubie Nadzieja.

 

16 – 18.12, spektakl, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”. Teatr im. Juliusza Osterwy, 15-45 zł

 

Ksiązka „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” Ziemowita Szczerka odnalazła się w adaptacji Michała Kmiecika. Reportaże ze Wschodniej Ukrainy powstały po licznych podróżach po tym kraju. Autor opowiada o ciekawostkach związanych z sąsiadami Polski oraz pokazuje ich prawdziwe życie. Jak to będzie wyglądało na scenie? Pokaże nam reżyser spektaklu Remigiusz Brzyk.

 

17.12, warsztaty, Warsztaty talbotypii. Zaułek Hartwigów 3, godz. 10.00, 12.00, zapisy

 

Warsztaty Kultury pomogą wrócić się do początku XIX wieku. W sobotę będzie możliwość poznania talbotypii (albo inaczej kalotypii). Prowadzone przez Romana Krawczenko warsztaty będą dotyczyły zasad obsługi sprzętu, kompozycji i stylizacji. A na koniec będzie można zrobić portret w tej technice.

17.12, muzyka, Warszawskie Combo Taneczne. Węglin, godz. 19.00, 10-15 zł

 

Siedmioro muzyków tworzy ze starych warszawskich piosenek nowe dźwięki. Przeważnie są to utwóry, które pojawiały się na specjalnych imprezach tanecznych, ale też na zwykłych uliczkach na początku XX wieku. Modernistyczne podejście będzie dobrą okazją, by wrócić się do starych tradycji i przeszłości.

 

18.12, spektakl, Impro Teatr Bezczelny. Warsztaty Kultury, godz. 18.00, 10-13 zł

 

Drugi odcinek serialu improwizowanego „Cywilizacja” pojawi się w niedzielę. Tytuł brzmi „Śmiertelnicy mają własne zdanie”. Spektakl przybliży widzów do starożytności. Publiczność będzie współtwórcą. To ona będzie decydować, jak zmienią się losy bogów i śmiertelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *