MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sprawdź swoją kondycję po lockdownie! Test Coopera w Lublinie

bieżnia

Fot. Pexels/ Pixabay

W czasie lockdownu uprawianie sportu było utrudnione. Zamknięcie siłowni i innych obiektów sportowych sprawiło, że wiele osób przestało dbać o regularną aktywność fizyczną. Już 11-12 czerwca w Lublinie będzie można przekonać się o poziomie swojej kondycji podczas Testu Coopera.

W teście, który odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego 22 udział będzie mógł wziąć każdy bez względu na wiek. W piątek (11 czerwca) pierwszy bieg odbędzie się o 15:00, a ostatni o 20:30. Następnego dnia pierwszy bieg startuje o 9:00, a ostatni o 11:30. Kolejne biegi odbywają się co 30 minut w grupach 20 osobowych.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, która polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Test ten jest obecnie szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Jego celem jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która pozwala na wyznaczenie poziomu kondycji fizycznej.

Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem wymogów sanitarnych. Bezpośrednio po wejściu na obiekt należy zdezynfekować ręce i udać się do stanowiska kontroli temperatury. Po pozytywnej weryfikacji należy skierować się do Biura Zawodów w celu wypełnienia karty uczestnika.

Wszyscy, którzy wezmą udział w sprawdzianie otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat. Na pierwszych 100 uczestników będą czekały pamiątkowe gadżety.

Więcej informacji: https://testcoopera.pl/lublin/

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *