MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy

W tym roku Warsztaty Kultury w Lublinie już po raz czwarty organizują Sprawunki, czyli Targi Wyjątkowych Rzeczy. Ta niezwykła inicjatywa pozwala lubelskim twórcom zaprezentować ich niesłychanie kreatywne wyroby artystyczne, a wszystkim zainteresowanym nabyć wyjątkowy prezent na święta.

Targi Wyjątkowych Rzeczy to wydarzenie, którego nie wolno przegapić! Wśród ponad 40 twórców znajdują się artyści wielu dziedzin. Podczas Sprawunków możemy zarówno zobaczyć wyroby artystów, jak i porozmawiać z nimi osobiście. Są to pomysłowi ludzie, których twórczość wykracza poza sklepowe ramy. Tworzą oni wyjątkowe przedmioty mieszczące się – z całą pewnością – pod każdą choinką.

A pomysłów na świąteczny prezent jest wiele! Znajdzie się coś dla łasucha, miłośnika ręcznie wykonanych akcesoriów czy biżuterii, a także dla tych, którzy poszukują niecodziennych dekoracji wnętrzarskich, pięknych świec, oryginalnych wyrobów ceramicznych i wielu innych drobiazgów.

Martwicie się w co zapakować prezenty? Żaden problem! Na Sprawunkach znajdziecie specjalne stoisko, na którym stworzycie spersonalizowane opakowania na świąteczne podarki.

Tegoroczne święta mogą być całkiem inne niż zwykle. Nie musicie wręczać swoim bliskim tych samych prezentów, co zawsze. Zaskoczcie ich czymś wyjątkowym prosto od lubelskich twórców! A może szukacie prezentów dla siebie? Śmiało, przyjdźcie ze swoimi znajomymi i rodziną. To jedyne wydarzenie w roku, które w takiej formie się nie powtórzy!

Specjalną atrakcją tegorocznych Targów Wyjątkowych Rzeczy będzie plenerowe atelier fotograficzne Romana Krawczenko – fotografa i specjalisty od szlachetnych technik fotografii – który wykona niepowtarzalne portrety w stylu retro na tle świątecznych dekoracji. Pamiątkowe zdjęcia będzie można wykonać od godziny 11.00 do 14.00 na patio kamienicy przy ul. Grodzkiej 7. Na sesję zdjęciową obowiązują zapisy przez formularz on-line, który będzie można znaleźć na Facebookowym profilu Warsztatów.

Wstęp na Targi jest całkowicie darmowy. Nie zastanawiajcie się więc długo i przyjdźcie w sobotę 18 grudnia w godzinach od 10.00 do 18.00 do siedziby Warsztatów Kultury w Lublinie, która mieści się w Lublinie przy ulicy Grodzkiej 7 i 5a. 

Listę wystawców znajdziecie w opisie wydarzenia na profilu Facebookowym Warsztatów.

.

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.