MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Studenci będą łatwiej mogli wracać do domów? Powstaje Dworzec Metropolitarny


Powstanie nowy Dworzec Metropolitarny, który będzie uczestniczył w koordynacji transportu nie tylko miejskiego, ale też pozamiejskiego i dalekobieżnego. Plac Dworcowy zamieni się w deptak oraz powstanie nowoczesny budynek dworca
z przebudową układu drogowego.  

Dlaczego jest to istotne dla naszych studentów? Wielu z nas dojeżdża do Lublina z naprawdę daleka i dzięki temu będzie miało ułatwiony transport na trasie dom rodzinny – uczelnia. Dużo osób utykało w niepotrzebnych korkach albo ich autobusy musiały dobierać niekorzystne trasy, by objeżdżać centrum miasta. 

Na swoją przebudowę czekają ulice takie jak: Gazowa, Młyńska, Dworcowa, Krochmalska, 1-go Maja czy Pocztowa. Mają pojawić się nowe jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe oraz  obszary zielone. Nowy dworzec autobusowy z dodatkowymi peronami będzie o wiele bliżej do tak istotnych miejsc dla niektórych, jak Targi Lublin.  

Cała inwestycja będzie kosztować 300 milionów złotych, ale dużą część jej pokryją pozyskane
z dofinansowań unijnych środki o wartości 136 milionów złotych. Zakończenie wszelkich działań związanych z budową dworca planowane jest na 2022 rok. Samą budową zaś zajmie się firma Budimex.  

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *