MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

UMCS Bohaterom

https://rodacybohaterom.pl/

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kolejny raz przyłącza się do akcji „Rodacy Bohaterom” organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen z siedzibą we Wrocławiu. Dzięki tej akcji można pomóc polskim kombatantom, pedagogom, działaczom, seniorom oraz rodzinom w Polsce i na Kresach. 

Zbiórka darów na UMCS już trwa. Upominki należy przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 do Stołówki akademickiej „Trójka” przy ulicy Langiewicza 16. Zostawić je można w recepcji lub przekazać kierownikowi obiektu Magdalenie Zawadzkiej. Oprócz darów akcję można wesprzeć również finansowo, wpłacając dobrowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen: Bank PKO BP, nr konta: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308, z dopiskiem UMCS-RODACY-BOHATEROM. 

Paczki powinny zawierać artykuły chemii gospodarczej (mydło, proszek do prania), środki ochrony indywidualnej przed COVID19 (maseczka, płyn do dezynfekcji rąk), żywność (makaron, cukier, olej, herbata, czekolada) oraz kartki i listy z ogólnymi życzeniami i wsparciem dla kombatantów. 

Podarunki zebrane przez naszą uczelnię zostaną przekazane najpierw środowisku kombatanckiemu z województwa lubelskiego, czyli byłym żołnierzom Armii Krajowej, Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, Narodowych Sił Zbrojnych, a następnie kombatantom mieszkającym na terytorium Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy. 

Akcja „Rodacy Bohaterom” trwa do 18 grudnia bieżącego roku, dlatego, jeśli ktoś chciałby pomóc, to należy zrobić to jak najszybciej. Pomagajmy sobie zwłaszcza w tych trudnych czasach.  

Korekta: Anna Marek 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.