MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

U!NB AZS UMCS Start II Lublin w 1. Lidze Koszykówki!

W meczu półfinałowym 2. Ligi Mężczyzn drużyna z Lublina pokonała Rycerzy Rydzyna 81:61. W finale zmierzą się z MKKS Żak Koszalin. Oba zespoły, dzięki osiągnięciu miejsca w finale, zapewniły sobie awans do Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Od samego początku gry koszykarze z Lublina starali się budować swoją przewagę. Drużyna przeciwna próbowała nadgonić Lublinian. W połowie trzeciej kwarty wynik był bliski remisu. Doszło do niego na cztery minuty przed jej końcem (47:47).

Przełomem okazała się czwarta kwarta, w której wchodzący z ławki Bartłomiej Nycz trafił dwie trójki, doprowadzając do wyniku 61:50. Od tej pory koszykarze Lublina stopniowo powiększali swoją przewagę zakańczając mecz 81:61.

Cały czas walczyliśmy o ten awans. W końcu się udało, więc jestem bardzo szczęśliwy i dumny! Jesteśmy kolektywem i to chyba było kluczowe w odniesieniu tego sukcesu. Tworzymy wspaniały zespół. W szatni jest niesamowita chemia. Na dobrą sprawę w takiej ekipie nigdy nie grałem! – mówi kapitan UNB AZS UMCS Start, Adam Myśliwiec.

U!NB AZS UMCS Start Lublin – Rycerze Rydzyna: 81:61