MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Viral ART Festival – daj się zarazić sztuką!

źródło: umcs.pl

Mimo, że obecna sytuacja na świecie zmusza nas do pozostania w domu, kultura w Lublinie już szykuje się na powrót na jesieni. Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka zaprasza wszystkich zgłodniałych sztuki na pierwszą edycję festiwalu Viral ART Festival, który odbędzie się w dniach 20-22 listopada tego roku.

Wydarzenie będzie utrzymane w awangardowej konwencji pełnej eksperymentalnych form zarówno muzycznych jak i teatralnych. Co więcej nazwa festiwalu nawiązuje do „zawirusowania” publiczności nieoczywistą odsłoną sztuki.

Ciekawą inicjatywą, która towarzyszy wydarzeniu, jest zaproszenie wszystkich młodych, zbuntowanych twórców, by stali się jego integralną częścią poprzez własny kreatywny wyraz artystyczny. Festiwal ma  za zadanie promować nieoczywiste, niekomercyjne podejście do sztuki, która wykracza poza sztywne ramy tego, co przyjęte w ogólnych trendach.

Każdy młody twórca może zgłosić się do konkursu Open Call / Viral ART Festival 2020. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie  2.03.2020 – 5.10.2020 (więcej informacji na stronie: umcs.pl/pl/aktualnosci,9419,open-call-viral-art-festival,88159.chtm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *