MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Wczytaj się w kryminalne zagadki

Ksiązki, które zostały wymienione w artykule

okładki wymienianych książek

Ksiązki, które zostały wymienione w artykule
okładki wymienianych książek

Każda z tych pięciu propozycji jest inna. Ale każda ma wspólny mianownik: świetna narracja, od której nie da się oderwać. Dzięki temu, że książki są polskich autorów, czytelnik może się z nimi w większym stopniu zidentyfikować, bo przedstawiony świat jest mu dobrze znany. Z pewnością sięgając po którąś z tych propozycji, ten trudny czas szybciej minie.

1. Patron-Mateusz M. Lemberg
Jest to pozycja dla osób, które lubią mocniejsze historie. Akcja toczy się wokół braci zakonnych, gdzie nie wszystko jest takie święte, jakby mogło się wydawać. Wszystko zaczyna się od obciętej głowy znalezionej w tabernakulum. Oprócz współczesnych czasów czytelnik jest przenoszony do lat 90. Historia trzyma w napięciu do ostatniej strony.

2. Brudna gra-Nikodem Pałasz
Znany na całym świecie polski tenisista zostaje zamordowany. Książka oprócz dochodzenia odnosi się, do, jak sam tytuł wskazuje, “brudu” świata tenisowego. Doping, obstawianie meczów, gwałty i molestowanie, a do tego wielkie pieniądze, które wszystkim mogą zawrócić w głowie. Zdecydowanie jest to książka, która może zreflektować czytelnika by zastanowił się, jak może wyglądać sport “od kuchni”.

3. Śmiertelna rozgrywka-Jan Mostowik
Lata 90. Polski adwokat zostaje zmuszony do pomocy Czeczenom w wojnie z Rosją. Przez to zostaje porwany i wywieziony na Sybir. Książka pokazuje zatargi polityczne i walkę o wpływy. Przedstawia też niewolniczą pracę, zmęczonych ludzi i próbę przetrwania w mrozie i głodzie. A jednocześnie wielką przyjaźń i poświęcenie. W żadnej innej książce nie czuje się takiej więzi z bohaterami. Kibicuje się im do końca. Sama fabuła ciągle zaskakuje i nie ma w tej książce nic pewnego.

4. Betonowy pałac-Gaja Grzegorzewska
Kraków. A dokładniej jego ciemna strona. Patologia, narkotyki, porwania, prostytutki. A to wszystko napisane z humorem, ale też wulgarnością i brutalnością. Jest to opowieść o świecie pozornie znajomym, jednak nie jest on wcale taki, jaki mógłby się wydawać. A sam betonowy pałac sieje postrach wśród osób, które codziennie go widzą.

5. Koszmary zasną ostatnie-Robert Małecki
Książka opowiada o poszukiwaniu ofiary mobbingu przez Marka Benera. Jednak bohater musi zmierzyć się podczas tego śledztwa z bolesnymi wspomnieniami, z którymi do tej pory się nie pogodził, a mianowicie, zaginięciem własnej żony. Niepozornie dwie różne sprawy okazują się mocno powiązane i bohater by pomóc sobie i zleceniodawczyni, musi rozdrapać stare rany. Jest ukazana walka z własnym cierpieniem. Akcja jest dynamiczna i sam czytelnik nie może nikomu ufać. Trzyma w ciągłej niepewności. Jest idealna, dla kogoś kto kryminały woli w lżejszej wersji.

Ksiązki położone na stole
Ksiązki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *