MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Wejdź do ,,Innego Wymiaru” – festiwal gier i fantastyki w Lublinie

Gracze i geekowie do broni! Już niedługo w Lublinie rusza 2 edycja jednego z największych w regionie festiwalu poświęconego fantastyce w grach fabularnych, planszowych, wideo, larpach oraz w literaturze – „Inny Wymiar”. 

Na wszystkich zainteresowanych będą tam czekać liczne interesujące prelekcje, warsztaty, sesje RPG, quizy, a także rozbudowana strefa z planszówkami oraz pokaz filmów analogowych. Nie zabraknie również emocjonującego larpa, a fantastycznym zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert zespołu Percival „Wild Hunt Live”. Zbieżność z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon nie jest przypadkowa. Główna idea projektu to przede wszystkim popularyzacja gier jako nośników kultury oraz wszelkich aktywności, które wspierają rozwój osobisty, a także twórczą ekspresję. Pełny harmonogram festiwalu ,,Inny Wymiar” znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia. 

Udział w imprezie jest w pełni darmowy. Co więcej, jak podkreślają sami organizatorzy: 

,,Naszym celem jest integracja społeczności graczy i przekraczanie barier w dostępie do kultury. Dlatego chcemy umożliwić uczestnictwo w wydarzeniu osobom z niepełnosprawnościami” – w związku z tym wszystkie festiwalowe aktywności będą w pełni dostępne i dostosowane do potrzeb każdego uczestnika.  

„2_(wy)miary gry WIDEO + RPG” – to nazwa pierwszej edycji lubelskiego festiwalu poświęconego grom i fantastyce. Ubiegłoroczna odsłona miała postać wydarzenia online i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem studentów, nie tylko z Lublina. 

W tym roku festiwal ,,Inny Wymiar” odbędzie się w dniach 3-5 grudnia w formule stacjonarnej, w ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie (ul. I. Radziszewskiego 16). 

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, a realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. 

Korekta: Aleksander Janicki 

/foto: pixabay/KELLEPICS 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *