MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Wywiad z Jackiem Czerniakiem. Lewica a Krajowy Plan Odbudowy

Pan Poseł Jacek Czerniak odpowiedział nam na kilka pytań odnośnie KPO i wspólnego głosowania w jego sprawie z PiSem. Jakie będzie miało to skutki dla Polaków i w relacjach między partiami? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu. 

Głosowanie nad Krajowym Planem Odbudowy odbiło się głośnych echem w opinii publicznej. Większość Polaków popiera decyzję Lewicy o zagłosowaniu za jej zatwierdzeniem, jednak nie brakuje przeciwników tej decyzji, nawet wśród wyborców Lewicy. Optują za tzw. Totalną Opozycją, której oddzielną częścią stała się Konfederacja. Jak na zarzuty kolaboracji z rządem i ataki ze strony KO odpowie poseł Lewicy? 

Poza głównym tematem Pan Czerniak jako członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą, przybliży nam działanie tej jednostki oraz sprawę sprowadzania repatriantów. 

Na koniec usłyszymy jeszcze kilka słów na temat studiów politologicznych na UMCS i czy warto się ich podjąć. 

Zachęcamy również do śledzenia naszego kanału na YouTube oraz nadrobienia dwóch pozostałych wywiadów serii Polfo w Polityce, pierwszy z Panem Ministrem Przemysławem Czarnkiem z PiS oraz drugi z Panem Senatorem Jackiem Burym z Polski 2050 

Korekta: Kacper Beda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *